yukari

Hakkımızda

Serçe Teknoloji Ankara Ostim Teknopark’ta faaliyetlerini gösteren bir eğitim teknolojileri şirketidir. 2015 yılında bir grup girişimcinin ortak hayali ile doğan Serçe Teknoloji 2019 yılında Serçe Akademi ürününü çıkarmış ve K-12 seviyesindeki öğrencilere sıfırdan robotik ve kodlama becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim çözümü sunmuştur.


Serçe Akademi bulundurduğu 30’dan fazla ders ve 1000’den fazla proje ile öğrencileri bir çok alanda yetiştirebilecek geniş içerik sunar. Endüstri 4.0 ile birlikte hayatımıza giren yeni mesleki beceri setlerini bireylere kazandırmayı amaçlayan Serçe Akademi, alanında uzman eğitimciler ve mühendisler tarafından geliştirilen içeriği ile STEM+A eğitim yaklaşımının isterlerini karşılamaktadır. Sunduğu kurumsal çözümlerde ders içeriklerinin yanı sıra zengin LMS özellikleri, ders planları, öğretmen kılavuzları ve danışmanlık hizmetleri ile kurumların dünya standartlarında bir eğitim vermesini sağlayan Serçe Akademi 2020 yılında bireysel çözümlerini tanıtmıştır. Yine aynı yıl tanıtılan Serçe Market ile kullanıcıların ihtiyaç duyacakları elektronik malzemelere uzmanlar tarafından hazırlanmış setler ile ulaşmaları amaçlanmaktadır.


Sanayi 4.0 bilgi-iletişim teknolojisine dayanmaktadır. Gelişen teknolojiler ile birlikte bireylerin sahip olması gereken beceri setleri de değişmektedir. Sanayi 4.0 ile birlikte hayatımıza Siber Fiziksel Sistemler, Nesnelerin İnterneti, Büyük Veri, Bulut Depolama, Arttırılmış Gerçeklik, Yapay Zeka, Katmanlı Üretim, Akıllı Fabrikalar ve Akıllı Şehirler gibi kavramlar girmiştir. Kodlama ve bilişsel becerileri gelişmiş ülkeler eğitim müfredatlarına dahil etmişlerdir. Çocuklarınızın küresel ekonomide rekabet edebilmeleri için bu becerileri edinmeleri oldukça önemlidir. Kodlama çok aranan bir iş becerisidir ve bu talep artacaktır. Çocuğunuzun erken yaşta kodlama öğrenmesi, hayatının ilerleyen dönemlerinde Bilgisayar Bilimi'ne devam etme şansını artırır. Kodlama becerileri kurumsal çözümlerin yanı sıra bireysel olarak da geliştirilebilmektedir. Serçe Akademi olarak öğrencilerimize bilgisayar becerilerini en iyi şekilde kazandıracağımıza yürekten inanıyor ve onları geleceğe birlikte kanat çırpmaya davet ediyoruz!